Dit is de echte Britney...
... en dit de valse.
Bovenaan ziet u beide dames in kale toestand, onderaan Lorna Bliss zoals ze er écht uitziet.
Nu het weer beter gaat met Britney Spears mag ook de Britse Lorna Bliss opnieuw opgelucht adem halen. Zij komt immers aan de kost als perfecte look-a-like van de Amerikaanse zangeres en gaf de voorbije tien jaar zo'n 160.000 euro uit om toch maar zoveel mogelijk op haar idool te lijken: sexy outfits, netkousen, make-up, blonde extensions, choreografen, ingestudeerde danspasjes,... Alles kwam er aan te pas om de perfecte Britney neer te zetten.
Tot twee jaar geleden 'Bitbit' finaal instortte, met een politiebelegering, ambras met de paparazzi en... een kaalgeschoren hoofd tot gevolg. "Dat was een zeer harde tijd, ook voor mij", aldus Bliss. "Ze lag zo onder vuur dat ik er zelf moest van wenen. Maar het is mijn job om te doen wat zij doet, ik voel dat er een spirituele band tussen ons is. Net als zij nam ik dus de tondeuse en begon ik mijn haar af te scheren. Toen ik de eerste kale streep in de spiegel zag, wilde ik stoppen want het zag er verschrikkelijk uit. Ik moest echter doorzetten, alles moest eraf. Mijn moeder huilde toen ze het eindresultaat zag."
"Gedragen als een wrak"
"Ik vond mezelf lelijk en voelde me geen vrouw meer, maar daardoor besefte ik voor het eerst ook hoe ellendig Britney zich op dat moment moet gevoeld hebben. Als ik in die periode geboekt werd moest ik me ook als een wrak gedragen, dat verwachtte het publiek nu eenmaal van mij. Ik snauwde dus naar fotografen en bestormde hen met een paraplu, net als mijn grote voorbeeld. Dat was zeer hard, maar mijn sympathie voor Britney werd er alleen maar groter door. Ook haar gewichtsschommelingen volgde ik nauwgezet. Toen ze met haar Circus-tournee begon, ben ik in drie weken iets meer dan zes kilogram kwijtgespeeld."
Natuurlijk waren er periodes dat Bliss er wilde mee ophouden, zeker toen de interesse voor Britney - en dus ook voor haar imitator - daalde. Haar goudmijn - jaarlijks streek ze zo'n 50.000 euro op - wilde ze echter niet zomaar opgeven. "Vroeger wilde ik actrice en zangeres worden", aldus de dochter van een burgerlijk ambtenaar. "Zoveel talent als Britney heb ik echter niet, dus ik ben al lang tevreden als een fractie van haar succes mij ook te beurt valt."
Tattoo's
Het volgende project van Bliss: 600 euro uitgeven om de negen tattoo's van Britney op haar lichaam te laten plaatsen. "Van de pijn heb ik wel een beetje schrik, maar ik kijk er echt naar uit. Ook een kleine terrier staat nog op mijn verlanglijstje. Geloof me, dit is een geweldige job. Ik reis de hele wereld rond en mensen willen overal handtekeningen van me. Wat ik nooit meer zal vergeten, is het tv-optreden in Nepal op oudejaarsavond. Ik kreeg een enorme suite in het hotel en het personeel behandelde me alsof ik echt Britney was."
En hoe zit dat dan met relaties? Wel, ook dat blijft in de branche. "Ik spreek nu al achttien maanden af met een imitator van Johnny Depp die ik tijdens een tv-show leren kennen heb. Ik ben zeer tevreden met mijn leven en kan me niet inbeelden dat ik hiermee ooit zou stoppen." Voor de geïnteresseerden: Bliss is te boeken voor een bedrag tussen de 600 en 1.200 euro. (svm)


