Schrijfster Harry Potter koopt buitenverblijf voor Schotse familie in Tasmanië

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
5/06/11 - 23u34
© photo news.

J.K. Rowling, de schatrijke auteur die de boeken van Harry Potter op ons losliet, zou een buitenverblijf van 7,4 miljoen euro hebben gekocht in Tasmanië voor haar Schotse familie. Het optrekje bevindt zich op een terrein van 856 hectare in Symmons Plains, bij Launceston. Volgens het weekblad 'Woman's Day' gaat het om een huis met zeven slaapkamers, met uitgestrekte gronden, die vier kilometer langs een rivier belopen. Het is al Rowlings tweede investering in Tasmanië. Eerder kocht ze een historisch pand nabij Bridport, aan de noordkust.

Haar nieuwe aanwinst, op 25 km van Launceston, was sinds 1839 eigendom van de vooraanstaande Tasmaanse familie Youl, maar de zevende generatie, Andrew en Audrey Youl, verkochten het vastgoed begin dit jaar. Het koppel mag contractueel echter niks lossen over de verkoop. Een andere familie bevestigde dat de nieuwe eigenaar wel degelijk J.K. Rowling is.

In de schulden moet de succesauteur zich niet steken met haar investering van bijna 7,5 miljoen euro. Haar vermogen werd onlangs door Forbes geschat op een slordig miljard dollar. Daarmee kan de 45-jarige moeder van drie wel honderd van zulke buitenverblijven kopen... (hlnsydney/jv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!