Acteur Michael Douglas, bij wie een tumor in de keel is geconstateerd, sprak gisteren bij David Letterman openlijk over zijn strijd tegen deze ziekte. Hoewel de kanker reeds in een vergevorderd stadium zit, zou hij 80 procent kans op herstel hebben.
De man van Catherine Zeta Jones heeft al zijn eerste chemo- en bestralingskuur achter de rug, maar heeft nog acht weken van behandelingen voor de boeg. Enkele maanden geleden kreeg de acteur pijn in de keel, maar de artsen vonden aanvankelijk niets. Drie weken geleden kreeg hij dan toch te horen dat hij een tumor heeft. Die zou in fase vier zitten, wat al erg gevorderd is. "Het is een geluk dat de ziekte in mijn keel zit, daardoor heb ik namelijk tachtig procent om te herstellen."
De acteur voelt zich voorlopig nog goed, maar verwacht dat zijn gezondheid langzaam achteruit zal gaan door de behandelingen. (ep)


