Elektronische identiteitskaart bevat fout op chip

bewaar artikel
Door: redactie
15/02/08 - 18u13

Er is een fout vastgesteld bij elektronische identiteitskaarten die geproduceerd zijn na 6 februari 2008. Dat meldt de federale overheidsdienst (FOD) Binnenlandse Zaken.

Geslacht
Bij de Franstalige vrouwelijke kaartaanvragers staat het geslacht immers verkeerd vermeld op de chip. Op de kaart zelf staat het geslacht wel juist vermeld. Het gaat om 543 uitgereikte kaarten.

Programmatiefout
De oorzaak, een programmatiefout van de softwareleverancier, is ondertussen verholpen, aldus de FOD Binnenlandse Zaken. "De gemeenten zijn reeds via mail op de hoogte gebracht van het probleem en de burgers worden verwittigd. Zij krijgen gratis een nieuwe kaart. De kaart wordt bij afhaling standaard nagekeken door de gemeente", luidt het nog. (belga/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!