Rechter geeft Motorola gelijk
© afp.In de grote patentenoorlog die woedt in de technologiesector, heeft de Amerikaanse gsm-fabrikant Motorola Mobility multimediagigant Microsoft een belangrijke klap toegebracht. Een rechter in Mannheim heeft bepaald dat Microsoft zijn Xbox 360-spelconsoles, besturingssoftware Windows 7 en programma's Windows Media Player en Internet Explorer van de Duitse markt moet halen.
Het Amerikaanse softwarebedrijf heeft volgens de rechtbank inbreuk gemaakt op twee patenten van Motorola die noodzakelijk zijn voor het werken met de H.264-videocodec. Het is slechts een van de zaken die Motorola heeft lopen tegen Microsoft rond ongeveer 50 patenten waarvoor MS volgens Motorola geen licentie heeft.
Microsoft gaat tegen de uitspraak in hoger beroep, maar het bedrijf heeft al op de ontwikkelingen geanticipeerd door het distributiecentrum in Noord-Rijnland-Westfalen vorige maand te verplaatsen naar Nederland, om zo de gevolgen van het vonnis te beperken. Microsoft zegt dat de naleving van Motorola's eis het bedrijf 4 miljard dollar (3,04 miljard euro) zou kosten, maar Motorola betwist dat getal.
Toepassing
Motorola, dat betrokken is bij een overname door Google, lijkt niet van plan het verbod effectief af te dwingen. Het bedrijf stelt open te blijven staan voor een oplossing, en enkel een eerlijke betaling te willen voor het gebruik van zijn intellectueel eigendom. Motorola mag de uitspraak bovendien nog niet afdwingen wegens een verbod van een rechtbank in het Amerikaanse Seattle. Microsoft bekwam die beperking door te stellen dat Motorola zijn belofte niet nakomt om licenties op innovaties die noodzakelijk zijn voor wereldwijd gebruikte technologieën, te licentiëren tegen eerlijke, redelijke en niet-discriminerende voorwaarden. Een hoorzitting over de zaak staat gepland voor 7 mei, maar het is mogelijk dat de rechter later een oordeel velt.
De uitspraak van de Duitse rechter zal naar verwachting dus (nog) geen grote gevolgen hebben voor de activiteiten van Microsoft in Europa. Microsoft stelt er bovendien gerust in te zijn gelijk te zullen krijgen voor de Amerikaanse rechtbank. De zaak wordt daarnaast waarschijnlijk ook nog onder de loep genomen door de Europese Commissie. Die onderzoekt of de patentenclaims van Motorola niet van een dergelijke orde zijn dat ze resulteren in "een misbruik van een dominante marktpositie."
- App infecteert Game Mania, nieuwtjes rond Batman en EK, record op Xbox Live en 'House M.D.' op Facebook
- Voor elke gamer wat wils: pony's, piraten, 'Ice Age', 20 miljoen blaffers én een muterend menselijk wapen
- 'Crysis 3', 'Halo 4', 'Trials Evolution' op XBLA en prequel 'God of War'
- Kinectgame van Star Wars, 'FM Handheld' op Android en 'Assassin's Creed III'
- Recensie 'Armored Core V': Robots op z'n Japans



Door: