De Spaanse bank Banco Santander, op basis van kapitalisatie de op een na grootste bank van Europa, ziet in het bankenlandschap, dat volledig hertekend wordt door de financiële crisis, opportuniteiten om banken in moeilijkheden over te nemen. Dat heeft de financieel directeur van de bank verklaard.
Aantrekkelijke prijzen
Tijdens een presentatie in het kader van een conferentie georganiseerd door de bank Merrill Lynch, zei José Antonio Alvarez dat "de mogelijkheid bestaat om waarde toe te voegen door banken die kelderen te redden, tegen aantrekkelijke prijzen".
Niet aan proefstuk
Santander, tot nu toe gespaard door de crisis, heeft ook al acties in die zin ondernomen. Eind september haalde de bank aantrekkelijke activa binnen van Bradford & Bingley, de achtste bank van Groot-Brittannië. Die werd genationaliseerd nadat ze in de problemen was gekomen door de financiële crisis. Enkele weken ervoor had Santander al een andere Britse bank, Alliance & Leicester, gekocht. (belga/eb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


