Bel20 sluit 3,6 procent lager af

bewaar artikel
Door: redactie
15/07/08 - 18u42

Op Euronext Brussel heeft de Bel20 opnieuw een fors verlies geslikt. Onrust over de gezondheid van de financiële sector deed de koers van Fortis tot 18 procent zakken. Dat sleurde de Bel20 even bijna 5 procent omlaag. In de namiddaghandel liepen de verliezen wat terug onder invloed van de dalende olieprijs.

Banken verliezen
De Bel20 sloot 3,6 procent lager op 2.863,44 punten. In de voormiddaghandel stond even een verlies van bijna 5 procent op het bord. Dat verlies was grotendeels op het conto te schrijven van Fortis en Dexia. Beide aandelen kregen het erg zwaar te verduren en waren even de twee slechtst presterende financiële aandelen in Europa.

Zware klappen Fortis
Fortis verloor kort voor de middag 18 procent van zijn beurswaarde, maar sloot uiteindelijk 11,4 procent lager op 8,46 euro. Een stroom van geruchten over een nieuwe kapitaalverhoging en een onderzoek door de Nederlandse beurswaakhond AFM deden het aandeel flirten met zijn vorige dieptepunt uit maart 2003. Ook een negatief analistenrapport van een Brits beurshuis woog op de koers. In de namiddaghandel klom het aandeel langzaam maar zeker uit het dal. Kort voor het sluiten van de beurs stuurde Fortis zelf een persbericht de wereld in. Daarin stelt de bank-verzekeraar dat de AFM meer informatie heeft gevraagd en dat er geen nieuwe kapitaalverhoging gepland is. Fortis sprak ook zijn vertrouwen in voorzitter Lippens uit. Dat deed het verlies nog enkele procenten teruglopen, maar in de laatste handelsminuten werd dat herstel uitgeveegd

Dexia verliest
Ook Dexia had het lange tijd erg zwaar te verduren. Het aandeel verloor bijna 10 procent, maar stond bij de slotbel 5,7 procent lager op 8,06 euro. De markt vreest dat de problemen bij dochter FSA, een Amerikaanse obligatieverzekeraar, groter zijn dan Dexia zelf wil toegeven. Analisten van het Franse Société Générale schrijven in een rapport dat een kapitaalronde bij Dexia niet uit te sluiten valt, maar dat een rampscenario nu wel al in de koers zit. "In ons meest pessimistische scenario is het aandeel Dexia 8,7 euro waard. Een erg agressieve kapitaalverhoging van 6,8 miljard euro zit nu al in de koers van het aandeel verrekend." KBC dook mee omlaag en sloot op 61,48 euro, een verlies van 4,9 procent. (belga/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!