"General Motors wil opnieuw banen schrappen"

bewaar artikel
Door: redactie
7/07/08 - 15u58

De Amerikaanse autobouwer General Motors (GM) zou opnieuw banen willen schrappen. Het bedrijf zou ook overwegen om enkele van zijn automerken te verkopen. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Volgens de krant zou GM overwegen de merken Buick, Saturn en Saab van de hand te doen. Daarnaast werkt de groep nog aan andere maatregelen om haar liquiditeit te verbeteren. De raad van bestuur zou die maatregelen in augustus bespreken, samen met de mogelijke ontslagen en de verkoop van de automerken.

Eeuwfeest
General Motors had zich zijn eeuwfeest dit jaar waarschijnlijk wel anders voorgesteld. Door de kredietcrisis en de recessie in de VS is de vraag naar nieuwe wagens op de Amerikaanse markt ingestort. In de eerste helft van het jaar daalde de autoverkoop met 16 procent in de VS. Maar ook in Japan en Europa verliest de autobouwer marktaandeel.

Failliet
Vorige week stuurde de Amerikaanse zakenbank Merrill Lynch nog een vernietigend rapport over GM de wereld in. De bank sluit niet uit dat GM failliet gaat als de situatie op de markt verslechtert. (belga/lpb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!