Nieuw systeem maakt mistlanding mogelijk in Charleroi
Mist boven Charleroi hoeft vanaf 2009 niet langer uitstel of afgelasten van vluchten te betekenen.
Op de luchthaven van Charleroi zijn de werken gestart aan het landingssysteem. De upgrade van het huidige systeem naar naar ILS (instrument landing system) categorie 3 is nodig om ook bij verminderde zichtbaarheid, bijvoorbeeld bij mist, te kunnen landen.
Het nieuwe landingssysteem zou tegen augustus 2009 operationeel moeten zijn. De kost van de werken bedraagt zo'n 4 miljoen euro.
Slechte zichtbaarheidDe luchthaven van Charleroi lag afgelopen winter opnieuw urenlang lam als gevolg van dichte mist. Het voorbije jaar moesten er 75 vluchten worden afgeleid naar andere luchthavens, omdat de zichtbaarheid op de luchthaven van Charleroi onder de 600 meter lag.
Vliegen bij mist
Charleroi beschikt in tegenstelling tot de luchthavens in Luik en Zaventem niet over een landingssysteem ILS categorie 3. Dat laat landingen toe met een zichtbaarheid beperkt tot 150 meter. In de praktijk betekent dat zelfs bij dichte mist kan gevlogen worden.
PrioriteitHet nieuwe systeem is, na de bouw van de nieuwe luchthaventerminal, prioriteit nummer één voor de directie van BSCA.
De aanpassingswerken zijn enkele dagen geleden gestart. Het hele systeem zou tegen augustus volgend jaar operationeel moeten zijn.