© afp.
Bij Duitse klanten van Crédit Suisse zijn dinsdagavond huiszoekingen uitgevoerd in een onderzoek naar belastingontduiking. Dat bevestigt een woordvoerder van de Zwitserse bank.
"We hebben kennis van het feit dat de Duitse fiscus een onderzoek voert tegen enkele van onze klanten", aldus Crédit Suisse. De bank zelf zegt op geen enkel moment te zijn betrokken bij de huiszoekingen.
Levensverzekering
Volgens de Duitse krant Handelsblatt gebeurden de huiszoekingen in het hele land, nadat de fiscus nieuwe informatie had gekregen over de ongeveer 7.000 klanten van Crédit Suisse in Duitsland. De bank zou de klanten hebben toegelaten om een deel van hun inkomen om te zetten in levensverzekeringsproducten, die zo ontsnapten aan belastingen. De woordvoerder van Crédit Suisse zegt dat ze haar klanten steeds schriftelijk heeft aangeraden zich te informeren over de belastingen in hun thuisland. Het bewuste product zou niet meer gecommercialiseerd zijn sinds 2009, aldus een bron dicht bij het dossier.
150 miljoen
Crédit Suisse heeft eind vorig jaar al 150 miljoen euro betaald aan de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen om een onderzoek naar belastingfraude in der minne te regelen. Zwitserland en Duitsland ratificeren binnenkort ook een belastingverdrag.



Bewerkt door: