De bijzondere Dexiacommissie in de Kamer zet stilaan de laatste kilometers in. Tegen eind maart hoopt ze haar eindrapport klaar te hebben. Dat heeft voorzitster Marie-Christine Marghem (MR) aangegeven.
Op 29 maart kan de plenaire Kamer de bevindingen dan groen licht geven. In tussentijd werken de commissieleden stilaan de laatste hoorzittingen af. Oud-premier Yves Leterme reageerde echter nog steeds niet op zijn uitnodiging.
Geplande hoorzittingen
Vandaag stond voormalig minister van Financiën Didier Reynders (MR) de commissie te woord. Vrijdag komt ook de Fransman Bruno Deletré, voormalig directeur Public Finance van de Dexiagroep, nog langs. Hij koos wel voor een zitting achter gesloten deuren. Maandag volgt dan - eveneens achter gesloten deuren - Jean-Paul Servais, de topman van de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA).
Tekst en uitleg
Volgens commissievoorzitster Marghem is ex-premier Leterme nog niet ingegaan op de uitnodiging van de commissie om tekst en uitleg te komen geven. De Nederlandse eurocommissaris Neelie Kroes heeft dan weer laten weten dat ze niet wenst te komen. Nochtans ging ze recent wél in op een gelijkaardige uitnodiging van het Nederlandse parlement, aldus Marghem. (belga/adha)


