Bankkluizen stromen leeg

© photo news

Tijdens de eindejaarsperiode stapten opvallend veel klanten naar hun bank om hun kluis leeg te halen. Alleen al bij de grootbanken BNP Paribas Fortis, Dexia, ING en KBC werd in december de huur van 30.379 kluizen stopgezet, zo weet De Tijd.

De banken spreken van een opvallend hoog cijfer tijdens de laatste maand van het jaar. Allemaal zoeken ze de oorzaak bij de nieuwe taks op gedematerialiseerde effecten. Sinds 1 januari betalen spaarders en beleggers een taks van 1 procent op de reële waarde van de papieren aandelen, kasbons, obligaties en beleggingsfondsen die ze op een effectenrekening deponeren. Volgend jaar stijgt die taks naar 2 procent.
 
Daarmee krijgt de verhuur van kluizen een nieuwe uppercut te verwerken. De zwanenzang begon in 2008, toen er een einde kwam aan de uitgifte van Belgische effecten aan toonder. Sindsdien verhuren de grootbanken een kwart tot een derde minder kluizen. (belga/dea)
25/01/12 06u13
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Geld

BELEGGINGSFONDSEN

Beleggingsfonds


Beurs



© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb