Eurocommissaris Kroes stuurt kat naar Dexia-commissie

bewaar artikel
Door: redactie
23/01/12 - 18u26
Eurocommissaris Neelie Kroes. © belga.

Eurocommissaris Neelie Kroes zal niet worden gehoord door de bijzondere Dexia-commissie van de Kamer omdat ze niet wil komen. Dat heeft Marie-Christine Marghem (MR), de voorzitter van de commissie, gezegd aan De Tijd.

Kroes zag bij de Europese Commissie lange tijd toe op het Dexia-dossier en was betrokken bij de cruciale onderhandelingen over de afslanking en de toekomst van de groep.

Geen excuus

Volgens Marghem geeft Kroes geen reden op voor haar weigering. "En ik kan haar ook niet verplichten te komen", luidt het. De Dexia-commissie zal in principe nog vier mensen zien: minister Didier Reynders, ex-premier Yves Leterme, Jean-Paul Servais, de voorzitter van toezichthouder FSMA, en gewezen Dexia-zwaargewicht Bruno Deletré.

Marghem kon vanavond niet bereikt worden door Belga. (belga/ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!