2.000 cafés failliet: "Geef ons alstublieft onze rokers terug"

bewaar artikel
Door: redactie
26/12/11 - 19u33
© belga.

Compenserende maatregelen zullen niet volstaan om het hoge aantal faillissementen bij cafés terug te dringen. Dat zegt de Federatie van Cafés van België (Fedcaf Belgium). Volgens de organisatie kunnen de sluitingen alleen vermeden worden door het afschaffen van het rookverbod.

Sinds de invoering van het rookverbod in cafés -op 1 juli dit jaar- zijn er volgens het handelsinformatiekantoor Coface Services Belgium en ondernemersorganisatie NSZ al 2.005 zaken stopgezet of failliet gegaan. Dat is een stijging met 43 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar.
 
"Gevolgen nog erger dan verwacht"
"Bij de invoering van het rookverbod hadden we gevreesd dat de maatregel tot heel wat faillissementen zou leiden, maar de gevolgen blijken nog een stuk erger dan verwacht", zegt Erik Beunckens van Fedcaf Belgium. "Dit is een catastrofe."
 
NSZ en Horeca Vlaanderen willen dat er door middel van fiscale compensaties en een verlaging van het btw-tarief een halt wordt toegeroepen aan het omzetverlies van de cafés. Maar volgens Fedcaf Belgium zal dat weinig zoden aan de dijk zetten. "Op die manier gaan we het probleem niet oplossen", aldus Beunckens. "Die maatregelen zullen de rokers niet doen terugkeren naar de cafés."
 
"Onvoldoende inspanningen"
"De enige mogelijkheid om verdere sluitingen van onze handelszaken tegen te gaan is het rookverbod op te heffen in onze zaken", zegt Beuckens nog. "Geef ons dus alstublieft onze rokers terug."
 
Fedcaf Belgium werd dit jaar opgericht naar aanleiding van de invoering van het rookverbod. Volgens de organisatie leveren de andere horecafederaties onvoldoende inspanningen om de belangen van de cafés te verdedigen. (belga/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!