Vorig jaar hebben 17.864 mensen in België een nieuwe aanvraag gedaan tot het bekomen van een collectieve schuldenregeling, of 1.960 meer dan in 2009. Dat blijkt vandaag uit gegevens van de Centrale voor kredieten aan particulieren. Het aantal collectieve schuldenregelingen nam met 11,5 procent toe, tot 87.125.
Het aantal kredietnemers met een betalingsachterstand steeg vorig jaar met 2,5 procent, tot 365.374 mensen. Het totale achterstallige bedrag groeide met 0,26 miljard tot 2,42 miljard euro, met een meer uitgesproken toename bij de hypothecaire kredieten dan bij de consumentenkredieten.
Economische crisis
De consumenten ondervonden volgens de Centrale nog volop de impact van de economische crisis en zagen zich in toenemende mate met betalingsmoeilijkheden geconfronteerd.
Het uitstaand achterstallig bedrag groeide opnieuw veel sneller dan het aantal uitstaande wanbetalingen. "Dit betekent dat niet alleen meer mensen met betalingsmoeilijkheden worden geconfronteerd, maar vooral dat bestaande betalingsmoeilijkheden groter worden en dus ook het risico om in een toestand van reële overmatige schuldenlast terecht te komen", luidt het.
Meer hypothecaire kredieten
Het is volgens de Centrale dan ook niet verwonderlijk dat steeds meer mensen een beroep doen op de procedure van collectieve schuldenregeling.
Eind 2010 bevatte de Centrale de gegevens van 4.963.644 personen en 8.253.320 kredieten, een stijging met respectievelijk 1,3 procent en 1,2 procent. Vorig jaar werden 20,7 procent meer hypothecaire kredieten aan particulieren toegekend dan in 2009 (350.398 contracten), terwijl het aantal nieuwe consumentenkredieten met 2,0 procent is afgenomen (1.163.254 contracten). (belga/ka)


