De bedienden van liftenbouwer Otis in Groot-Bijgaarden hebben vandaag zoals eerder deze week aangekondigd opnieuw het werk neergelegd voor een 24 uren-staking.
De werknemers eisen minimum 2,5 bijkomende aanwervingen, een substantiële verhoging van de laagste lonen en een loonclassificatie teneinde het loonbeleid meer transparant te maken. Een verzoeningsvergadering afgelopen maandag leverde niets op.
Meer werkdruk
De aanwervingen zijn volgens de vakbonden nodig omdat de werkdruk de afgelopen jaren sterk gestegen is. De voorbije drie, vier jaren nam het werkvolume immers sterk toe terwijl het aantal bedienden in die periode verminderde van 125 tot 85. De directie trok de laagste 22 lonen een tijd gelegen weliswaar op, maar dit gebeurde slechts met 1 à 2 procent wat voor de vakbonden totaal onvoldoende is. Het bedrijf maakt volgens de vakbonden voldoende winst om dit te kunnen betalen.
Maandenlang
Het sociaal conflict over deze eisen sleept al maanden aan. Op 11 oktober staakten de bedienden een eerste keer. Tijdens de verzoeningsvergadering die daarop volgde kwam de directie volgens de vakbonden niet tegemoet aan de verzuchtingen. Zo was de directie enkel bereid tot verschuivingen van jobs, maar niet tot een reële verhoging van het werknemersbestand.
Vertrouwensbreuk
"Ook gisteren is er nog een gesprek geweest dat niets heeft opgeleverd. Tijdens een toespraak heeft de directie vanmorgen gesteld dat er door de staking sprake is van een vertrouwensbreuk, maar die is er voor het personeel al maanden", aldus vakbondssecretaris Sebbe Vandeputte (LBC). (belga/ep)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


