Busstaking voorbij: ontslagen chauffeur opnieuw in dienst

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
2/09/10 - 14u41

Het sociaal conflict bij busbedrijf VBM in Lommel is opgelost. De ontslagen werknemer wordt opnieuw in dienst genomen en de dienstregeling van de lijnbussen wordt hervat.

Vanmorgen hadden de chauffeurs van de onderaannemer van De Lijn het werk neergelegd, omdat een collega was ontslagen na een vermeend handgemeen met de directeur. De verhitte discussie ging over de hoge werkdruk en de onveiligheid om op korte tijd busritten af te werken. "Concreet werd de chauffeur door VBM verplicht om een traject van 14 kilometer af te leggen in 7 minuten", zei Eddy Graller, vakbondsafgevaardigde van het ABVV.
 
De directie beweert nu dat het nooit de bedoeling was om de chauffeur te verplichten een traject van 14 kilometer af te leggen in 7 minuten. "Een administratieve fout heeft tot die verkeerde communicatie geleid", klinkt het daar. Hoewel de vakbonden dat niet geloven, nemen ze vrede met het feit dat de chauffeur in kwestie opnieuw in dienst mag komen. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!