"Geen 'hulppostbodes' tot er voldoende personeel voor is"

HLN update  Het project met de "hulppostbodes" zal niet in werking treden voor het nodige personeel aangeworven is. Dat zei het hoofd van bpost, Johnny Thijs, op radiozender La Première.

Het project houdt de aanwerving in van zo'n 4.000 hulppostbodes, waarvan er al zo'n 2.400 voltijds aan de slag zijn. Maximaal een vierde van die beloofde 4.000 hulppostbodes zal deeltijds werken. Die aan te werven deeltijdsen zullen maximaal 3.48 uur per dag moeten werken aan een bruto uurloon van 9,66 euro. Voor het hoofd van bpost zijn die banen gericht op werknemers die het "huishoudelijk inkomen willen aanvullen".
 
Het project, dat van start zou moeten gaan op 9 augustus in een tiental proefkantoren, voor het in januari 2011 veralgemeend wordt, stemt de werknemers die bij het ACV en VSOA zijn aangesloten ontevreden. Sinds maandag loopt een actie in een postkantoor in het Luikse Hannuit.
 
Het hoofd van bpost is formeel: er is geen kwestie van een stap achteruit zetten. "Binnen een paritair comité is een akkoord bereikt over het project en het moet lukken om het op de rails te zetten." Toch beloofde hij dat niets gelanceerd wordt voor het vereiste personeel aangeworven wordt. "En we zijn ervan overtuigd dat we het vereiste personeel zullen vinden. We werven iedere dag aan." (belga/sps)
28/07/10 10u42

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Geld

BELEGGINGSFONDSEN

Beleggingsfonds


Beurs


Alles over

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb