Recordomzet op eerste dag van winterkoopjes
HLN update
Tijdens de eerste dag van de winterkoopjes hebben de winkeliers een recordomzet voor de openingsdag opgetekend. Dat bevestigen zowel KMO-organisatie Unizo, distributiefederatie Fedis als het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ). Volgens de drie organisaties waren er opvallend veel kooplustigen in de winkelstraten en shoppingcentra
WinterklerenVolgens Luc Ardies van Unizo ligt de omzet 2 procent hoger dan in 2009, dat ook al een recordjaar was. Ardies zegt dat de mensen tijdens deze succesvolle koopjesdag vooral naar meer klassieke winterkleren grepen, zoals jassen, truien en stevige schoenen.
GeslaagdOok het NSZ spreekt van een geslaagde eerste koopjesdag. "De omzet ligt 1 procent hoger dan tijdens de eerste wintersoldendag van 2009. Dat is een zeer goed resultaat", bevestigt NSZ-voorzitster Christine Mattheeuws. "Zeker omdat de wintersolden vorig jaar ook stevig van start gingen, met een toename van de omzet met 16 procent."
De organisatie is erg opgetogen met de nieuwe recordomzet. "Blijkbaar hebben de consumenten ervoor gekozen om, ondanks het winterweer dat nu al enkele weken aanhoudt, tot de wintersolden te wachten voor iets moois en warms tegen een zacht prijsje."
VerwennerijEen zelfde verhaal bij Fedis: "Het was vandaag een kwestie van de behoeften van dit seizoen aan te schaffen, eerder dan verwennerij of luxe", luidt het. Volgens de distributiefederatie noteerden de handelaars tussen de vijf tot tien procent meer omzet dan vorig jaar. (belga/svm/adb)