De verslagenheid bij Red Pepper na het vernemen van het nieuws.
Het Red Pepper-team.
D'Hoogeschool wint het duel een tweede keer.
Jelle & Micheline.
Het veelgeplaagde restaurant 'Red Pepper' uit Oostende verliest het duel van Leuven in de tweede nominatieronde van het VTM-progamma 'Mijn restaurant'. D'Hoogeschool kon nog maar eens zijn voorraad champagne aanspreken om de (tijdelijke) overwinning te vieren.
Geen verrassing
De uitslag komt maar voor weinigen als een verrassing, omdat zowel zaakvoerders Pieter en Ghislaine als de kwaliteiten van hun restaurant herhaaldelijk werden betwijfeld door zowel professionele critici als klanten. Ook in onze poll bleek een duidelijke voorkeur voor het Leuvense D'Hoogeschool te bestaan. De Q-campagne om Ghislaine 'geit van het jaar' te noemen hielp de perceptie niet vooruit. Maar voor Pieter en Ghislaine zelf kwam het als een klap.
Dosis ongeluk
Red Pepper heeft zijn dosis ongeluk gekend. De moeizame zoektocht naar geschikt en vaardig personeel, moeilijkheden van leveranciers, en het geval-Jaouad, een bijzonder eigenwijze maître die het gezag van de zaakvoerders volledig ondermijnde.
Vorige week nog besliste het restaurant hun chef-kok Frank te ontslaan nadat hij in het weekblad Dag Allemaal in opspraak werd gebracht voor oplichting en fraude. Ook hoofdkelner Giovanni moest eraan geloven. De nieuwe (veelbelovende) chef-kok Nicolas kreeg alvast niet de kans om met zijn talenten kijkend en dinerend Vlaanderen terug te winnen.
Niet populair
Nog voor de eerste stemronde was al duidelijk dat Oostende het minst populaire restaurant was. Op het nippertje ontsnapten ze echter aan een nominatie, maar ze slaagden er niet in de perceptie nog te doen keren. Vooral het gedrag van Ghislaine dat vele kijkers op stang joeg.
Dramatische scènes waar de klanten bijzaten, jaloerse opstoten en een moeizame relatie met het (vrouwelijk) publiek. Uitspraken als "Ik laat nooit meer vrouwen binnen in mijn restaurant" nestelden zich onderhand in het collectief geheugen.
Sympathiek Leuven
Nee, dan kan D'Hoogeschool op meer sympathie rekenen, ook al blijkt de malaise bij de bediening groot. Zowel bestellingen opnemen, klanten op tijd voor zien van eten, drank, brood en/of het juiste bestek als bestellingen doorgeven stuit keer op keer op problemen.
Niettemin weten zowel Jelle als Micheline dat dat hun zwakke punt is, en er wordt hard aan gewerkt om de bediening naar een ander niveau te tillen. Met hun tijdelijke ervaren maître gaat het alvast de goede richting uit en ook Jelle kan zijn keukenpersoneel goed in de hand houden.
Wie van de drie?
Ondertussen zijn er nog drie restaurants in de running. Het Antwerpse MatizzE gold quasi van in het begin als topfavoriet, maar het Hasseltse aardappelrestaurant Exquisa is aan een serieuze opmars bezig.
Daarnaast lijkt D'Hoogeschool nog altijd het kneusje van de klas, ondanks dat ook MatizzE en Exquisa hun portie personeelproblematiek gekend hebben. Ook de opmerking van ex-driesterrenchef Souvereyns dat chef Yvan niet zijn gebruikelijke niveau zou halen, voorspelt donkere wolken aan de eens zo veelbelovende hemel.
Desondanks lijkt de finale vast te liggen. Maar niemand weet voorlopig hoe de volgende nominaties zullen bepaald worden. Een verrassing blijft dus mogelijk. (edp)


