Luc Rademakers nieuwe hoofdredacteur VRT-nieuwsdienst

bewaar artikel
Door: redactie
9/11/11 - 09u42

Luc Rademakers wordt de nieuwe hoofdredacteur van de VRT-nieuwsdienst. Hij werkte 23 jaar bij Concentra. Dat meldt de VRT.

Rademakers startte zijn loopbaan in 1988 als freelance journalist bij Het Belang van Limburg. In 1990 kwam hij in vaste dienst bij Concentra als politieke en internationale verslaggever. Hij bouwde de afgelopen 23 jaar zijn loopbaan bij Concentra uit in verschillende redactionele en managementfuncties.
 
In 2000 lanceerde hij de tweetalige gratis krant Metro en werd ook hoofdredacteur. Vanaf 2004 leidde hij als hoofdredacteur de krant Gazet van Antwerpen, en in 2007 kreeg hij de algemene leiding over zowel Gazet van Antwerpen als Het Belang van Limburg.
 
Sinds 2009 is Luc Rademakers als managing director verantwoordelijk voor de ontwikkeling en strategie van alle media-activiteiten van Concentra Media House Limburg.
 
Als nieuwe algemeen hoofdredacteur wordt Luc Rademakers de eindverantwoordelijke voor de VRT-nieuwsredactie. Wanneer hij precies aan zijn nieuwe functie begint zal de komende dagen afgesproken worden, in overleg met Concentra Media Groep.
 
Rademakers kan "een ruime ervaring voorleggen op het vlak van media en nieuws, en is bovendien een sterke manager met ervaring in het beheer van een grote mediaportfolio en het leiden van grote nieuwsredacties", aldus afgevaardigd bestuurder Sandra De Preter. "Hij zal nu binnen VRT Nieuws een complementair team bouwen dat samen de nieuwsdienst zal leiden." (belga/lpb/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!