OCMW Beersel verkoopt grond alleen aan wie banden met gemeente heeft

Het OCMW van Beersel gaat zijn eigendommen enkel nog verkopen aan mensen die een band met de gemeente kunnen aantonen. De OCMW-raad heeft daarover een nieuw reglement goedgekeurd. Kandidaten moeten zes jaar onafgebroken in Beersel of een buurgemeente hebben gewoond of werken in de gemeente.
 
Het nieuwe reglement zal binnenkort al worden toegepast bij de verkoop van elf percelen in deelgemeente Dworp. "Het lijkt me logisch dat wie een band heeft met onze gemeente ook voorrang krijgt bij de verkoop van vastgoed. Zeker omdat tegenwoordig heel wat gezinnen en jongeren die hier geboren en getogen zijn, uit Beersel moeten wegtrekken omdat er geen betaalbare woningen of gronden meer zijn", zegt OCMW-raadslid Ben Weyts.
 
De verkochte gronden en panden mogen gedurende twintig jaar niet verkocht of verhuurd worden, tenzij daar een vergoeding voor wordt betaald en indien de nieuwe koper een band met de gemeente heeft.
Wie al een huis of grond heeft, mag meebieden, maar moet zijn huidige eigendom binnen de zes maand na de koop van de hand doen. (belga/bdr)
02/11/09 14u57
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.


acap enabled
Mediargus
Metriweb