-
hln
google
HLN.be
Kanaal Auto

Spraakherkenning in auto-elektronica bevordert veiligheid

Spraakherkenning in de auto om muziekspelers, navigatietoestellen en telefoons te bedienen, vermindert het zwalpen met een factor twaalf en verbetert het reactievermogen met een factor drie. Dat blijkt uit de "2008 In-Car Distraction Study" van de Technische universiteit van Braunschweig (Duitsland), zo meldt spraakoplossingenleverancier Nuance Communications.

Voor de studie moesten bestuurders rijden en van rijvak veranderen terwijl ze een muzieknummer kozen op een mp3-speler, een telefoongesprek voerden en een adres in een gps-toestel invoerden.

De meest opvallende vaststelling van de studie is dat spraakherkenning de afleiding van de bestuurders sterk vermindert en hun rijprestaties verbetert. De resultaten van de studie wijzen er ook op dat een korte, geoptimaliseerde spraakdialoog de aandacht van de bestuurder tijdens het rijden het minste doet verslappen. (belga/adv)
08/07/08 11u14
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 300.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb