1 Belg op 5 laat autogordel voorin uit, 2 op 5 achterin

Acht op de tien Belgen zeggen vooraan in de wagen altijd een veiligheidsgordel te dragen. Achterin is dat slechts 62 procent, zo blijkt uit een onderzoek van Ipsos in opdracht van het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid (BIVV). Dat houdt in dat een op de vijf vooraan, en twee op de vijf achteraan niet altijd een gordel dragen.

Het BIVV start een campagne die van het dragen van de gordel een reflex moet maken. "In heel wat Europese landen ligt het gordeldrachtpercentage hoger dan 95 procent. In België daarentegen (...) heeft nog niet iedereen de juiste reflex", luidt het.

Snelheid
Op autosnelwegen en voorin wordt de gordel het meeste gedragen, in de stad en achterin de auto het minst, terwijl de gordel vooral bescherming biedt bij lage snelheden, waarschuwt het BIVV. "De gordel vermindert het risico op schedelletsels bij een ongeval met meer dan 40 procent en het risico op overlijden of letsels met 50 procent."

"Wat veel weggebruikers niet weten, is dat zonder gordel de kans om te sterven al bestaat vanaf 20 kilometer/uur. Het veiligheidseffect van gordels is vooral hoog bij lage snelheden", argumenteert het instituut.
 
Achteraan
Het BIVV benadrukt ook het belang van gordeldracht achteraan en haalt een Japanse studie aan waaruit blijkt dat het sterftecijfer bij de passagiers voorin met 80 procent zou kunnen worden gereduceerd indien de passagiers achterin zich zouden vastklikken.

De boodschap van de campagne 'De gordel, altijd. Ook achterin.' wordt uitgedragen door middel van affiches, folders en brochures. Er is ook een website aan gekoppeld: www.klikvast.be. (belga/sam)
09/02/10 13u11
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Auto nieuws


acap enabled
Mediargus
Metriweb