Ook Ford kampt met remproblemen bij hybride wagens
Na Toyota heeft nu ook de Amerikaanse autoconstructeur Ford te lijden onder technische problemen bij zijn hybride wagens. De bestuurder van zo'n wagen kan het gevoel krijgen dat de remmen het kortstondig laten afweten. Dat heeft Ford donderdagavond bekendgemaakt in Dearborn (Michigan). "De werking van de remmen blijft echter op elk moment verzekerd."
De reden voor het probleem ligt volgens Ford bij een softwaremankement. De besturingssoftware zou onnodig van de speciale hybride remmen overschakelen naar de conventionele hydraulische remmen.
Bij de hybridetechniek wordt de remenergie gebruikt om de batterijen van de elektromotor op te laden.
Ford zal het mankement kosteloos herstellen, luidt het. Getroffen klanten zullen op de hoogte gebracht worden. De getroffen modellen zijn de Ford Fusion en Mercury Milan. (belga/mvl)