Waterloo heeft gisteren de finalemanche van de Belgium Beach Soccer League gewonnen en mag zich voortaan Belgisch kampioen strandvoetbal noemen. Na de finale was er nog een galamatch gepland waarin een team van ex-Rode Duivels het op nam tegen een ploeg van Nederlandse oud-internationals. De Belgen wonnen, net als woensdag, het werd maar liefst 8-5.
Het was tropisch warm gisteren op het strand in Knokke-Heist, ideale omstandigheden dus voor de apotheose van de Belgische strandvoetbalcompetitie. Na zaterdag waren nog vier teams in de running, in de finale mochten Waterloo en Nivelles het dan tegen elkaar opnemen. Waterloo trok uiteindelijk aan het langste eind, ze wonnen met 5-3 en zijn voor minstens een jaar Belgisch kampioen.
Als afsluiter van het sportief weekend, stond er nog een zogenaamde 'strandinterland' tussen België en Nederland op het programma. Kleppers als Gilles De Bilde, Gert Verheyen en Gunther Schepens namen het op tegen Nederlandse (oud-)vedettes als Pierre Van Hooijdonk, Regi Blinker en Martijn Reuser. De wedstrijd verliep aanvankelijk gelijkopgaand, maar naar het einde toe bouwde de Belgen een voorsprong uit en wonnen uiteindelijk met 8-5. Gilles De Bilde was dé uitblinker bij de Belgen, hij scoorde zowaar alle Belgische treffers.
Na afloop mocht bondscoach François De Keersmaecker (zoals steeds met de glimlach) samen met de organisatie enkele trofeeën uitreiken aan spelers en refs. Daarna kon de riem er eindelijk af bij de spelers, de cocktails verkochten als zoete broodjes. De strandvoetballers kunnen nu genieten van een lange vakantie, pas in de lente van volgend jaar komen de strandballen opnieuw tevoorschijn.


