© belga.
Zdenek Stybar wordt komende zondag in Koksijde wellicht de enige buitenlander die een Belgische wereldtitel kan verhinderen. Na zijn zege van vorige week in Liévin was hij ook in Hoogerheide de belangrijkste belager van Kevin Pauwels.
"Vandaag was Kevin duidelijk de sterkste", erkende Stybar. "Hij kon bovendien rekenen op de diensten van Vantornout, die het ploegspel perfect speelde. Nee, Kevin is de verdiende winnaar, zowel van deze wedstrijd als van de Wereldbeker in zijn geheel. Of ik volgende week voor de derde opeenvolgende keer wereldkampioen kan worden? Alles kan. Ik zal er in ieder geval alles aan doen om die regenboogtrui in mijn bezit te houden, maar ik besef dat het heel moeilijk wordt. Ik moet het opnemen tegen een heel sterke Belgische ploeg die dan ook nog eens massaal gesteund zal worden door het publiek."
Koers in handen genomen
Klaas Vantornout, de voorbije weken enkele keren duidelijk in mindere doen, trad in Hoogerheide opnieuw op de voorgrond. Hij mocht naast zijn kopman en wereldbekerwinnaar Kevin Pauwels als derde plaatsnemen op het podium. "Voor onze ploeg is het fantastisch dat Kevin de Wereldbeker heeft veroverd, mij stemt vooral de manier waarop gelukkig", zei Vantornout. "Met zijn tweeën hebben we de koers in handen genomen en altijd het initiatief behouden. Ik heb de eerste wedstrijdhelft voor mijn rekening genomen, in het tweede deel kwam Kevin naar voren. Ik heb in de slotfase achter zijn rug het gaatje laten vallen. Stybar probeerde nog wel om het kloofje te dichten, maar Kevin bleek sterk genoeg om stand te houden." (belga/tma)


