Miljoenen trekvogels op weg naar oliegebied in Golf

Bijna vijf miljoen trekvogels uit Canada zijn op weg naar de Golf van Mexico waar ze de winter zullen doorbrengen. In dat gebied zullen ze echter op de resten van de olie stoten die de zee en de stranden na de ramp met het platform van BP overspoelden.

De vogels staan voor een grote verrassing als ze terugkeren naar hun winterverblijf. In de eerste plaats kunnen restanten van de olie zelf voor problemen zorgen. Zo is de olie nog niet opgeruimd in de moerassen en kusten van Louisiana.

Laatste stop
Daarnaast zal ook voedsel een probleem worden voor de trekvogels. De meeste vogels zoeken hun voedsel in het zand waar kleine diertjes leven. Maar die zijn grotendeels verdwenen door de aangespoelde olie. Veel vogels vliegen wel door naar de Caraïben of Zuid-Amerika, maar de kust van Lousiana is vaak de laatste plaats waar ze kunnen eten voor ze aan een tocht van ruim 800 kilometer over de Golf beginnen.

Exxon Valdez
Melanie Driscoll en haar collega's van de vogelbescherming in Lousiana zullen het gedrag van de dieren de komende jaren volgen. Helaas is het niet eenvoudig om de vogels te tellen. In Alaska ondervinden vogels 21 jaar na de olieramp met Exxon Valdez nog steeds hinder. Aangezien de Golf warmer is, hopen ze dat de negatieve effecten van de olie snel zullen verdwijnen. "Vooral de gevolgen voor het ecosysteem op lange termijn zijn belangrijk", zegt Driscoll. "Het een slechte plaats voor een hele zware natuurramp." (gb)
09/09/10 11u34
volledig dossier: Olieramp Golf van Mexico

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Planet watch


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb