'BP wil uitbetaling dividend opschorten'

bewaar artikel
Door: redactie
11/06/10 - 21u35

Onder zware druk van de VS, als gevolg van het olielek in de Golf van Mexico, wil olieconcern BP de betaling van het volgende dividend aan aandeelhouders opschorten. Het geld voor het tweede kwartaal zou in een waarborgfonds terechtkomen, in afwachting van de volle impact van de olieramp. Dat schrijft The Times.

De raad van bestuur van BP discussieert over een plan om het dividend -dat normaal op 27 juli wordt bekendgemaakt- uit te stellen tot de crisis onder controle is. Ook voor verdere kwartaaluitkeringen zou dat het geval kunnen zijn, tot het bedrijf weer is gestabiliseerd, citeert de krant een bron bij het dossier.

In een interview met de Wall Street Journal zegt BP-chef Tony Hayward dat alle opties in verband met het dividend worden overwogen. Een beslissing is er evenwel nog niet.

Heel wat Amerikaanse toppolitici hebben BP aangemaand het dividend uit te stellen. (afp/adb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!