BP ziet beurscijfers zakken, maar weet niet hoe dat komt

bewaar artikel
Door: redactie
10/06/10 - 19u48

De olieramp in de Golf van Mexico heeft ook ernstige gevolgen voor de beurscijfers van BP. Het Britse bedrijf bereikte vanochtend een dieptepunt. In 13 jaar waren de cijfers nooit zo slecht. BP zegt in de Wall Street Journal echter dat ze geen verklaring hebben voor de beurscrash.

In Londen zakten de aandelen van BP met elf procent, nadat ze gisteren ook in de VS zware verliezen leden. Opvallend was dat BP liet weten dat ze geen verklaring hadden voor de slechte cijfers op de beurs. De olieramp in de Golf van Mexico neemt BP dus nog steeds niet in de mond. Al voegden ze er wel aan toe dat het bedrijf over voldoende kapitaal beschikt om de olieschade te vergoeden.

Toekomst
Experts riepen wel op om de politieke storm aan te pakken die de toekomst van BP in de Verenigde Staten bedreigt. "Het is een milieuramp en veel mensen zijn kwaad en emotioneel. Het is aan BP om te doen wat ze kunnen", zei een woordvoerder van Downing Street. Het bedrijf is volgens experts te laat gaan inzien dat de problematiek gevoelig ligt in de regering van Barack Obama.

Volgens Morgan Stanley heeft BP nog steeds sterke kaarten in handen als ze de huidige mentaliteit kunnen veranderen. Het bedrijf beschikt over de nodige technieken om olie te winnen en dat is net wat de VS nodig heeft om onafhankelijk te worden van buitenlandse olie.

BP stemde er intussen mee in om sneller schadevergoedingen uit te betalen aan mensen en bedrijven die door de milieuramp zijn getroffen. Het bedrijf nam die beslissing na discussies met ambtenaren van de regering van Obama. (gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!