Zwitserse bisschoppen besluiten pedofiele priesters aan te geven bij gerecht

bewaar artikel
Door: redactie
3/06/10 - 05u24

De Zwitserse katholieke kerk heeft zich geëngageerd om pedofiele priesters aan te geven bij Justitie, als de verdachtmakingen gegrond zijn en het slachtoffer of zijn vertegenwoordiger zich er niet tegen verzet. Dat hebben de Zwitserse bisschoppen beslist op hun driedaagse algemene vergadering in Einsiedeln waarop het misbruikschandaal in de Kerk centraal stond.
 
Indien het gevaar voor recidive niet met andere middelen kan worden bestreden, wordt het gerecht automatisch op de hoogte gebracht, stelt het Zwitserse episcopaat.
 
Van januari tot mei hebben zich in Zwitserland 104 slachtoffers van seksueel misbruik door geestelijken gemeld. De meeste feiten dateren uit de jaren 1950-1960. "Seksueel misbruik is niet te tolereren. De slachtoffers moeten op gerechtigheid kunnen rekenen, ook al dateert het misbruik van jaren geleden en al zijn de daders al overleden", menen de Zwitserse bisschoppen. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!