Slappe Clijsters buigt hoofd

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
31/03/11 - 02u35
© photo news.

Kim Clijsters heeft zich na haar stunt tegen Ana Ivanovic niet kunnen plaatsen voor de halve finales van Key Biscayne. Kim II, het tweede reekshoofd, ging in de kwartfinales onderuit tegen de sterke Wit-Russische Victoria Azarenka (WTA 8) in twee sets: 6-3 en 6-3, na 1 uur en 20 minuten.

© photo news.
 Tegen een lager gerangschikte speler had ik zo'n dag nog wel overleefd, maar niet tegen Azarenka.  
Kim Clijsters
© photo news.

Azarenka, die twee jaar geleden in Miami haar grote doorbraak lukte door de 'vijfde Grand Slam' te winnen, pakte uit met knap tennis. Daar waar Clijsters, die gisteren nog miraculeus overleefde tegen Ivanovic, opnieuw op de sukkel was en 44 unforced errors liet optekenen. Ondanks winst op de Australian Open zal een matige Amerikaanse toer weinig vertrouwen geven voor het door Clijsters niet meteen geliefde gravelseizoen. Al weet je nooit natuurlijk: deze Kim II lijkt vooral te leven voor de Grand Slams.

Geen vechtlust
"Ik had gewoon geen goed gevoel op de baan vandaag, zowel mentaal als fysiek", sprak Clijsters. "De laatste dagen zijn zwaar geweest, al zou me dat niet mogen aantasten. Dankzij mijn zware trainingsarbeid van de voorbije weken zou ik dat zeker fysiek moeten aankunnen. Maar mentaal voelde ik me slap, alsof ik geen vechtlust had. Azarenka maakte het me natuurlijk ook niet makkelijk. Tegen een lager gerangschikte speler had ik zo'n dag nog wel overleefd, maar niet tegen haar." Azarenka van haar kant, die dit jaar in Sydney nog van Clijsters verloor, houdt duidelijk van Miami. "Zowel op als naast de court voel ik me hier altijd gelukkig", sprak ze. "Dit is een speciale plaats voor mij. Ik geniet van mijn tennis en dan gaat alles steeds een pak vlotter."

Zvonareva wacht
Voor Clijsters en Azarenka was het de zesde ontmoeting op een WTA-toernooi. De stand is nu 4-2 in het voordeel van Clijsters. In de halve finales neemt Azarenka het op tegen de Russin Vera Zvonareva (WTA 3). Die versloeg woensdag zonder veel problemen de Poolse Agnieszka Radwanska (WTA 14) in twee sets: 7-5 en 6-3. In de tweede halve finale neemt de Duitse Andrea Petkovic (WTA 23) het op tegen de Russin Maria Sharapova (WTA 13). (odbs/belga)

© photo news.
© photo news.
© photo news.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!