Hulporganisatie: "Dagelijks 20.000 doden in Haïti"

bewaar artikel
Door: redactie
21/01/10 - 07u15

Het einde van de immense ellende in Haïti lijkt nog lang niet in zicht. Het door een vreselijke aardbeving getroffen straatarme land beleeft elke dag sinds de ramp een humaniataire tragedie door de gebrekkige hulp. Volgens een hulporganisatie ter plaatse sterven er ongeveer 20.000 mensen per dag. De meeste slachtoffers zouden gered kunnen worden, als ze een dringende operatie zouden krijgen, maar daarvoor ontbreken ruimschoots de medische middelen.

De noodkreet komt van de Amerikaanse hulporganisatie Partners In Health (PIH), die ter plaatse een cruciale rol speelt bij de reddingsoperatie in Haïti. In een dringend rapport stelt PIH: "Tienduizenden slachtoffers van de aardbeving hebben nu een spoedoperatie nodig. Onze hoofddokter schat dat er dagelijks zo'n 20.000 mensen sterven die gered zouden kunnen worden mits de juiste medische middelen."

Gratis hulp
Partners In Health werd opgericht in 1987 en is speciaal in het leven gerepen om de armste mensen op onze planeet kosteloos te helpen. Hun project in Haïti is het grootste en oudste van PIH. Ze hebben er in Cange al meer dan twintig jaar een ziekenhuis met 104 bedden, twee operatiezalen en enkele labo's. Ondertussen zijn er nog acht andere klinieken van Partners in Health bijgekomen in Haïti.

WHO
Meteen na de ramp werd een hulpactie opgezet: 'Stand with Haiti'. Naast geld inzamelen werd daarbij ook een oproep gelanceerd aan medisch personeel om in het getroffen land te gaan helpen. Begin deze week werd PIH door het WHO aangesteld om de hulp te coördineren in het universitaire ziekenhuis van Port-au-Prince. (hlnsydney/kh)

Meer dan ooit roepen we al onze lezers op om 1 euro te schenken voor Haïti. Dat doet u door simpelweg een sms met de boodschap SOS te sturen naar het nummer 4666. Voor elke SMS wordt 1 euro integraal geschonken aan de hulpverlening door het Rode Kruis.

Het Rode Kruis en HLN.BE konden een akkoord bereiken met de drie operatoren (Proximus, base, Mobistar) zodat de opbrengst volledig naar de hulpverlening door het Rode Kruis in Haïti gaat.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!