VS mogen Cubaans luchtruim gebruiken voor hulptransport

bewaar artikel
Door: redactie
15/01/10 - 14u24

De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze uitzonderlijk de toestemming van de Cubaanse autoriteiten hebben gekregen om hun luchtruim te gebruiken, teneinde de hulp na de aardbeving in Haïti sneller te laten aankomen.

"We zijn met de Cubaanse autoriteiten overeengekomen vliegtuigen voor medische evacuatie te sturen vanop de Amerikaanse basis van Guantanamo naar Miami in Florida, via het Cubaanse luchtruim. Zo winnen we 90 minuten per vlucht", verklaarde een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris.

Cuba en de VS onderhouden geen officiële diplomatieke relaties meer sinds 1961. (afp/adb)

Samen met het Rode Kruis roepen we onze lezers - en u bent sinds vorige week officieel met meer dan 500.000 - op om ons te helpen in Haïti. U kan dat doen door: te storten op rekening nummer 000-0006566-67 (boodschap 'aardbeving Haïti') van het Rode Kruis. U kan ook meteen online storten bij het Rode Kruis, alweer met de vermelding 'aardbeving Haiti'.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!