Jaguar heeft een belangrijke stap voorwaarts gezet in de ontwikkeling van elektrische wagens. De autobouwer heeft een elektrische superauto ontwikkeld die liefst 330 kilometer per uur haalt.
De C-X75 van Jaguar wordt vandaag officieel voorgesteld op het autosalon van Parijs. Met een topsnelheid van 330 kilometer per uur is deze Jaguar de snelste elektrische wagen die ooit gebouwd werd. Maar wat ben je met een sportwagen die je na een uurtje alweer moet opladen, denken we dan. Dat is misschien wel de opmerkelijkste eigenschap van deze Jaguar. De superauto kan tot 900 kilometer rijden voor we de stekker even moeten insteken.
Mooie, snelle wagens
De auto beschikt over een nieuw soort gasturbine die de batterij extra kan opladen en die extra kracht geeft aan de vier elektrische motoren die de wielen aandrijven. "De C-X75 is het bewijs dat Jaguar nog steeds de leider is in de ontwikkeling van auto's en technologie", zegt Ralf Speth, hoofd van Jaguar Land Rover. "We zullen altijd mooie, snelle wagens blijven bouwen."
Hybride
Eingelijk is deze Jaguar een hybridewagen. De auto krijgt het etiket van een elektrische auto opgeplakt omdat de wielen aangedreven worden door elektrische motoren en er dus geen benzinemotor aan te pas komt. De prestaties zijn echter opmerkelijk: een topsnelheid van 330 km/uur en de auto haalt 100 km/uur in slechts 3,4 seconden. Aangezien het om een conceptauto gaat, zullen we de Jaguar niet meteen in de etalage zien staan. (gb)


