© belga.
Yohan Blake, kersvers wereldkampioen op de 100 meter, kan zijn titel dit weekend eindelijk echt gaan vieren in thuisland Jamaica. Eerst wil hij vrijdag op de 200 meter tijdens de Memorial Van Damme in stijl een punt zetten achter zijn topjaar, zo beloofde hij vandaag op een persconferentie in het Koning Boudewijnstadion.
© belga.
Blake heeft een uitstekende week achter de rug. Donderdag verbeterde hij op de Diamond League-meeting in Zürich zijn persoonlijk record op de 100 meter naar 9.82. Zondag in Berlijn evenaarde hij die chrono. "Mijn vertrouwen is gegroeid met de wereldtitel en ik loop steeds beter", aldus Blake. "In Brussel wil ik afsluiten met een perfecte wedstrijd."
Zijn voornaamste concurrent op de Diamond League-meeting van vrijdag wordt de Amerikaan Walter Dix, in Zuid-Korea goed voor zilver op de 100 en de 200 meter. Het duel met Usain Bolt na de bewogen WK-finale op de 100 meter, waarin Bolt na een valse start werd uitgesloten, komt er niet. Glen Mills, de coach van beide Jamaicanen, wilde zijn pupillen dit jaar niet meer tegen elkaar laten lopen.
"Niet erg, dan krijg ik meer aandacht", grapte Blake. "Ik heb niet het gevoel dat ik in zijn schaduw loop. Ik leer gewoon heel veel van hem en we peppen elkaar op. Ik zie hem als mijn grote broer. Hij zegt altijd: 'Junior, je zal me niet verslaan'. Ik kijk al uit naar onze duels volgend jaar." (belga/lpb)
© belga.


