'Nederlandse' reus Mike Havenaar (1m94) scoort twee keer voor Japan

bewaar artikel
Door: redactie
12/10/11 - 18u06
© ap.

In Azië zijn ze al aan de voorronde bezig van het WK in Brazilië over bijna drie jaar. Japan vernederde gisteren Tadzjikistan met liest 8-0. Opvallende naam bij de doelpuntenmakers: ene Mike Havenaar scoorde twee keer. Havenaar is een reus van 1m94 met Nederlandse roots die in 1987 in Hiroshima geboren werd. Een portret van de nieuwe Japanse held.

© afp.
© afp.
© ap.

"Japan heeft er een ijzersterk wapen bij", kopte de krant Nikkei. De zoon van de Nederlandse oud-doelman Dido Havenaar maakte tegen Tadzjikistan niet zijn debuut, maar stond wel voor het eerst in de basis van bondscoach Alberto Zaccheroni. Toen hij het Japanse volkslied hoorde, gingen de rillingen door zijn lijf. "Overal kippenvel", zei de 24-jarige Havenaar. "Ik ben heel trots dat ik in het blauwe shirt van mijn land mag spelen en ik hoop dat het zo blijft. Ik ben van ver gekomen. Ik heb in mijn leven meer tegenslagen dan successen gekend, maar ik ben er bovenop gekomen."

Genaturaliseerd
Vader Dido keepte jarenlang bij ADO Den Haag. In 1986 zocht hij het verre avontuur op in het land van de rijzende zon. Hij bleef er ook na zijn actieve carrière en werd trainer. In 1994 liet de familie Havenaar zich naturaliseren tot Japanner.

Yokohama Marinos
De linksvoetige aanvaller werd prof in 2006 bij Yokohama Marinos. Vorig seizoen speelde de spits af naar een lagere divisie bij Ventforet Kofu. Havenaar onderscheidde zich met 20 doelpunten en mede dankzij zijn neus voor goals promoveerde de ploeg naar de hoogste divisie, de J-League.

Toren
Zaccheroni zag de kracht van Havenaar: zijn lengte. "Ik koos voor hem omdat het team meer moet halen uit de voorzetten vanaf de zijkant." De nieuwe spits bediende de bondscoach van de 'Blue Samurai' op zijn wenken. In de 11de minuut torende de 1,94 meter lange Havenaar hoog boven de defensie van Tadzjikistan uit om hard raak te koppen. "Waarschijnlijk de hoogste kopbal ooit voor Japan", schreef de krant Nikkan Sports vol bewondering. Ook de 5-0 nam Havenaar voor zijn rekening. (ad/kh)

© ap.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!