F-16 gidst Nederlands elftal naar Schiphol

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
12/07/10 - 18u06

De spelers en begeleiding van het Nederlands elftal zijn maandagmiddag even voor halfzes gearriveerd op de luchthaven Schiphol. Oranje verloor zondagavond de WK-finale met 1-0 van Spanje. De beslissende treffer viel in de verlenging. Vroeg in de ochtend vertrok het Nederlands elftal uit Johannesburg.
 
Het toestel werd op Schiphol onthaald door twee brandweerwagens die een boog van water over het vliegtuig spoten. Op Schiphol stonden bloemen en een oranje podium klaar. Zo'n 120 journalisten waren bij de aankomst aanwezig. De spelers en staf zouden met twee helikopters naar Noordwijk worden overgebracht, maar dat plan werd gewijzigd. Ze gaan nu per bus naar Noordwijk.
 
Twee F-16's van de Koninklijke Luchtmacht begeleidden het vliegtuig van Oranje. Op de grens van het Nederlandse luchtruim vingen een oranje gekleurde F-16 en een ander jachtvliegtuig van de luchtmacht het toestel met daarin de spelers van het Nederlands elftal op. (anp/dea)

Deze F-16 heeft de Nederlandse nationale ploeg naar Schiphol geloodst. Foto: Stefaan Ellebaut.
Ook de spelersvrouwen kwamen aan in Nederland.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!