Het WK voetbal heeft ook een ecologisch kantje. Diep in de Ghanese bush konden de 200 ananastelers van het afgelegen dorpje Oboadaka mee de triomf van hun Black Stars tegen Servië vieren dankzij een door zonnepanelen aangedreven reuzescherm.
Dit moet wel een goddelijke interventie zijn. God wilde echt dat wij van deze Wereldbeker konden proeven.Rebecca Kwafo
Een Duitse ontwikkelingsorganisatie had vorige week in het plaatselijke ziekenhuis zonne-energie geïntroduceerd en die nu gebruikt voor een reuzeprojectiescherm. Het was een primeur voor de dorpelingen om het WK voetbal op tv te kunnen zien. "Dit is dan ook een dubbele overwinning voor ons dorp", zegt David Danso (63). "Zelfs in onze wildste dromen hadden we nooit gedacht dat we ooit een WK-match live op tv zouden kunnen zien. En dan winnen we nog ook. We zijn zo dankbaar."
Dansen
De 24-jarige Rebecca Kwafo wandelde graag twee kilometer om het spektakel te kunnen meemaken. "Dit moet wel een goddelijke interventie zijn. God wilde echt dat wij van deze Wereldbeker konden proeven." Na de 1-0-zege van Ghana tegen Servië dansten de dorpelingen uitzinnig van vreugde volgens hun traditionele rituelen. (kh)
- Late strafschop Ghana tegen Servië doet Afrika jubelen
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
Lees ook


