Gepensioneerde sportatleten hebben de taak gekregen de conditie van te dikke Zuid-Afrikaanse politieagenten weer op te vijzelen. Dat berichtte de Zuid-Afrikaanse krant The Mercury.
Voor het WK
De agenten hebben nog minder dan zes maanden tijd om weer in vorm te geraken en zich klaar te maken voor het wereldkampioenschap voetbal.
Nieuwe baas
Nationaal politiecommissaris Bheki Cele van Zuid-Afrika heeft het overgewicht en de slechte conditie van zijn korps al in het vizier sinds hij in juli vorig jaar aan het hoofd van de politie kwam.
Hij zei dat voormalige topsporters de politie fitnesstraining zouden geven. De commissaris wil het programma naar het hele land uitbreiden.
Fitnesscentra
De politie heeft ook plannen om fitnesscentra te vestigen in de nieuwe politiebureaus. "Wij hebben fitnessbedrijven benaderd om ons te helpen", aldus Cele. Eerder dit jaar begon de gepensioneerde sterbokser Jake "Baby" Matlala al agenten te trainen.
55.000 extra agenten
Zuid-Afrika heeft 55.000 extra politieagenten aangeworven om de veiligheid op het WK voetbal op te voeren en te garanderen voor de voetbalfans.
Het land heeft één van de hoogste moordcijfers in de wereld.
Er worden rond de 400.000 buitenlandse voetbalfans verwacht. Het is de eerste keer dat een Afrikaanse land het toernooi organiseert. (belga/edp)


