De wedstrijd stond bol van de felle duels.
Ghezzal was een kwelduivel voor de Egyptische afweer.
Kapitein Hassan kreeg de motor van Egypte nooit echt aan de praat.
Doelman Chaouchi was de grote held bij Algerije.
Algerije heeft zich na een zwaar beladen duel met Egypte geplaatst voor het WK in Zuid-Afrika. In het met 50.000 toeschouwers volgestouwde Al Merreikh Stadium van Omdurman (Soedan, capaciteit 41.000) scoorde Yahia net voor de rust de beslissende treffer met een schitterende knal: 1-0. Egypte probeerde met man en macht de gelijkmaker te versieren, maar doelman Chaouchi hield zijn netten ongeschonden. Door deze overwinning mogen de Algerijnen voor de derde keer in hun geschiedenis en voor de eerste keer sinds 1986 naar het WK. Egypte en Algerije moesten een barrageduel spelen nadat ze in groep C van de kwalificaties samen op de eerste plaats waren geëindigd, zowel in punten als qua doelpunten.
'Match van de eeuw'
Vorige zaterdag kon Egypte ternauwernood nog een cruciaal testduel uit de brand slepen na een 2-0 overwinning in Caïro tegen de vijand uit Algerije. Voor, tijdens en na die match braken toen zware rellen uit, waardoor deze partij in Noord-Afrika de stempel van 'gevecht van de eeuw' kreeg. Meer dan 15.000 agenten moesten voorkomen dat beide supportersclans elkaar in de haren vlogen.
Fantastische goal Yahia
De partij begon aarzelend. Algerije had het meeste balbezit, hoewel ze daar erg weinig mee aanvingen. Doelman El Hadary moest de Farao's wel twee keer behoeden voor een vroege achterstand. Net toen Egypte, met ex-Anderlechtenaar Hassan een hele wedstrijd knokkend op het veld, de match in handen nam, kreeg Algerije-verdediger Yahia een bevlieging. Zijn snoeiharde pegel was onhoudbaar voor de Egyptische portier, 1-0. Het hele stadion daverde op zijn grondvesten. Het moet gezegd: voor de pauze konden beide ploegen al met zijn tienen hebben gestaan, maar de goed leidende scheids uit de Seychellen besloot de gemoederen niet nóg meer te verhitten.
Hassan blijft thuis van WK
In de tweede helft kreeg Hassan de motor niet meer aan de praat. Hij verzette bergen werk, lonend was dat echter niet. Algerije kwam net voorbij het uur dicht bij het tweede en verlossende doelpunt. El Hadary stond pal. Nadien kwam Algerije niet meer over de middellijn, waardoor Egypte een paar kansen op rij kreeg. Telkens lag Chaouchi in de baan van het schot. In het slot probeerde Egypte de scheve situatie alsnog recht te trekken, maar een uitgekookt Algerije stond zelfs na 4 minuten extra tijd geen doelkans meer toe. Hassan en diens maats dropen af, Algerije gaat een lange feestnacht tegemoet. (dea)
- Griekenland ten koste van Oekraïne naar WK
- 15.000 agenten moeten fans Algerije en Egypte intomen
- Egypte speelt ultiem duel na historische ontknoping tegen Algerije
- Algerijnse spelersbus bekogeld met stenen in Egypte
- Algerijnse spelersbus bekogeld met stenen in Egypte
- fotospecial Egypte - Algerije vindt plaats in oorlogsdecor
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
Lees ook


