Joe Hart kopt via de vingertoppen van zijn collega voorlangs.
© afp.
UPDATE Na een bloedstollend avondje ligt na Manchester United ook Manchester City uit de Europa League. Na de 1-0 in Lissabon volstond de 3-2-zege niet. Zonder Vincent Kompany kwamen de Citizens voor rust al 0-2 achter, maar na de rust vochten ze met veel passie terug. Twee keer Agüero en tussendoor Balotelli vanop de stip zorgden voor een thriller in de slotfase. In de allerlaatste seconde van de blessuretijd leek zowaar doelman Joe Hart de goal van de kwalificatie te kunnen netten, maar via de vingertoppen van zijn collega-keeper dwarrelde de bal tergend traag centimeters voorlangs. Over de twee matchen gezien halen de Portugezen het gevleid van de favoriet, maar dat zal hun coach Sa Pinto (ex-Standard) een zorg wezen. Neto (ex-Cercle) viel halfweg de tweede helft in, veroorzaakte al snel een strafschop, maar mocht finaal toch vieren. Dat mocht ook Thibaut Courtois na de 0-3 op Besiktas; Mirallas (1-2 met tegen Kharkiv) en Chadli (4-1 met Twente na hattrick van Huntelaar op Schalke) vergooiden hun gunstige uitgangspositie en liggen eruit.
Van Wolfswinkel viert de 0-2 met Capel.
© getty.
Agüero (2) en Balotelli scoorden nog wel tegen, maar bleven toch ontgoocheld achter.
© getty.
In de eerste helft speelde City als een slappe vod. Vooral Mario Balotelli blonk uit in mislukte acties en mekkeren. Uitgerekend een (lichte) duwfout van het Italiaanse enfant terrible lag even na het halfuur aan de basis van de 0-1. Fernandez krulde de vrije trap heel fraai via de hand van Hart in de verste hoek. Ricky van Wolfswinkel, overgekomen van Utrecht, benutte even later de magistrale assist van Ismailov.
Agüero
City moest nu vier keer scoren, maar net als Chelsea een dag eerder op Stamford Bridge hing lange tijd ook in het City of Manchester Stadium een voetbalwonder in de gespannen lucht. Agüero mocht moederziel alleen de 1-2 in de bovenhoek jagen en nadat Neto (pas ingevallen) Agüero onderuit haalde, legde Balotelli vanop de stip aan voor de gelijkmaker. Weer Agüero maakte het slot nog adembenemend.
Keepers oog in oog
Vincent Kompany keek vanuit de VIP-tribune samen met vrouwlief bedenkelijk toe, hoe de ultieme 4-2 toch nog bijna letterlijk uit de lucht viel. Na een afgeweerde corner bleef keeper Joe Hart aan de tweede paal hangen. Hij troefde een verdediger af en kopte al duikend op doel. Via de vingertoppen van zijn collega Rui Patricio hobbelde de bal centimeters voorlangs. Het leverde heerlijke kiekjes op van twee keepers oog in oog, maar Joe Hart en heel City bleven ondanks de 3-2-overwinning heel ontgoocheld achter.
- Kompany valt al na 7' uit en City incasseert wereldgoal
- Jonge toptalenten Bilbao kegelen Man Utd genadeloos uit Europa
- PSV verlaat EL met opgeheven hoofd na 1-1 tegen Valencia
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
- Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Lees ook
© getty.
© afp.
© getty.
© getty.
© reuters.
© epa.



Door: