De cipiers van de jeugdgevangenis in Tongeren leggen morgen vanaf 6 uur het werk neer. Dat hebben de vakbonden vanavond beslist. Kristof Muyters, afgevaardigde van de vakbond ACOD, bevestigde de staking.
De toestand in de jeugdgevangenis is volgens het personeel onhoudbaar geworden, vooral nadat een agressieve gedetineerde, met name de Kleine Piraat, een volgens hen te lichte sanctie van de directie had gekregen.
De werknemers zijn misnoegd over de zes dagen strafcel en de twee maanden individueel regime die Jamal E. vandaag kreeg wegens het toebrengen van zware slagen aan een cipier. De cipier is vier tot zes weken arbeidsongeschikt.
Laks beleid
In de gevangenis in Tongeren werken ruim veertig personeelsleden. Het personeel verwijt de directie een veel te laks beleid. "Het personeel kan zich niet vinden in de opgelegde sanctie. We durven zelfs de basiswet voor het gevangeniswezen opnieuw ter discussie stellen op ministerieel niveau. Woensdag vanaf 6 uur legt het personeel het werk neer. De duur van de staking is voorlopig onbepaald", aldus vakbondsman Muyters. (belga/ep)


