The Big Ask: Zuiden van Australië droogt op

bewaar artikel
Door: redactie
2/07/09 - 09u00

De zware bosbranden die in februari in het zuiden van Australië woedden, zijn slechts enkele voorbeelden van het feit dat Zuid-Australië stilaan opdroogt. Vooral boeren klagen, omdat oogst na oogst mislukt.

Steden
In grote steden als Perth valt op jaarbasis te weinig regen om inwoners van drinkwater te voorzien. In Sydney en Melbourne lijkt de situatie iets minder erg, aangezien in de zomer buien en onweersbuien de watervoorraad aanvullen. Toch blijkt ook daar dat de hoeveelheid neerslag de laatste jaren terugvalt. Het zette de Australische regering er prompt toe aan om te erkennen dat de klimaatverandering in het zuiden van het land al realiteit is.

Sombere toekomst
Sommige computermodellen zien de toekomst somber in. Ze voorspellen dat de droogte in het zuiden van Australië tegen 2030 nog met 10 tot 15 procent zal toenemen. Hoge temperaturen, zoals de voorbije zomer in Australië, maken de situatie nog ernstiger. Veel neerslag verdampt immers voor het in de watervoorraad kan terechtkomen. (gb)


Op zaterdag 29 augustus hoopt Nic Balthazar weer duizenden mensen te verzamelen op het Klein Strand van Oostende. Samen met weervrouwen Jill Peeters en Sabine Hagedoren wil hij er één groot dansspektakel van maken. Dans mee en zend een boodschap naar onze wereldleiders die in december in Kopenhagen voor een belangrijke beslissing staan. Er komen ook veel artiesten als Peter Van de Veire, Buscemi, Muriëlle Scherre, Lieven Verstraeten, Lady Linn, Yevgueni en Luc Devos. Nadien wordt er feest gevierd tot zonsondergang. Planet Watch steunt het initiatief en dagelijks brengen we u een weetje over global warming.

Voor meer informatie:
http://www.thebigaskagain.be/

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!