Boonen: "Je laat harde scheet en ze zeggen dat je diarree hebt"

Verdeelde reacties bij Quick.Step na de proloog. Sylvain Chavanel haalde de verwachte toptien niet en van de Belgen liet Devolder het zwaar afweten. Tom Boonen van zijn kant was wel redelijk tevreden. De Balenaar reed zowaar vijf seconden rapper dan de Belgische kampioen tijdrijden en dat ondanks zijn diarree. Boonen zelf relativeerde dat ongemak: "Ach, je laat een harde scheet en ze zeggen al dat je diarree hebt en vervolgens ben je half dood. Zo gaat dat in de Tour hé."

Ken de weg
"Dat ik sneller reed dan Devolder verbaast me wel, maar ik heb altijd gezegd dat mijn conditie wel goed is", zegt Boonen. "Ik heb gewoon mijn eigen tempo gereden, maar als voormalige inwoner ken ik hier de weg. Dat scheelt. Het deed deugd om hier nog eens te rijden. Ik zag heel wat oude bekenden terug. Morgen wordt het andere koek. Gelukkig ligt de druk eens niet bij ons, maar bij Team Columbia voor Mark Cavendish. Hopelijk kunnen wij daarvan profiteren."

Devolder
Wat is er toch aan de hand met Stijn Devolder? Vorig jaar was hij te vroeg in vorm, nu overduidelijk te laat. Twee minuten verlies is een schande voor zijn niveau. Zelf probeerde Devolder het nog kapot te relativeren, maar zijn ploegmanager Patrick Lefevere kan er minder om lachen. "Dit is allesbehalve. Als de Tour tegenvalt, dan is het zijn verantwoordelijkheid. Als je zijn commentaar van de laatste dagen las, dan is het geen verrassing. Er is nog geen man overboord, maar je weet dat je eigenlijk klaar moet zijn in Monaco." (kh)
04/07/09 21u29
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


acap enabled
Mediargus
Metriweb