10-jarige is tiende geval van Mexicaanse griep in België

bewaar artikel
Door: redactie
29/05/09 - 08u18
UPDATE

Er zijn opnieuw twee gevallen van Mexicaanse griep opgedoken in België. Het gaat om een 30-jarige man uit Brussel en een 10-jarig kind uit Tervuren. De school van het kind, basisschool De Fonkel in Tervuren, is gesloten tot en met 2 juni. Het interministerieel commissariaat Influenza heeft de ouders van alle medeleerlingen op de hoogte kunnen brengen. Het aantal bevestigde gevallen van A/H1N1 in ons land komt daarmee op tien.

Het kind uit Tervuren was zondag met z'n familie teruggekeerd uit de VS. Het kind was op dat moment niet ziek en vertoonde geen symptomen. Pas op woensdag was het ziek en kon het niet naar school. Ook gisteren bleef de tienjarige thuis. Dezelfde dag bleek na analyse dat het kind de A/H1N1-griep had opgelopen.

Brochure voor ouders
Het commissariaat Influenza stelde een brochure op voor de ouders van de zeventien klasgenoten van de 10-jarige jongen. Die krijgen, net als de twee leerkrachten van de jongen, antivirale middelen, zegt Jan Eyckmans van het interministerieel commissariaat Influenza. Uit een mededeling van Vlaams minister van Onderwijs Frank Vandenbroucke blijkt dat de leerlingen van het vierde leerjaar en de leerkrachten de Tamiflu zeven dagen moeten innemen.

Voor de ouders van de 250 andere medeleerlingen stelde het commissariaat een aparte brochure op die vrijdagochtend door medewerkers van het commissariaat werd verspreid bij de ouders. "In de brochure krijgen die de raad om tweemaal per dag te meten of hun kind koorts heeft en om bij de minste symptomen contact met ons op te nemen", zegt Eyckmans.

Die voegt toe dat het onderscheid klasgenoten en medeleerlingen er is omdat in open lucht, bijvoorbeeld op de speelplaats, het besmettingsgevaar een pak kleiner is dan in bijvoorbeeld de klasruimte.

"Anderhalve dag besmettelijk"

Er zou zowat anderhalve dag besmettingsgevaar geweest zijn in de school, zegt Eyckmans nog. De jongen landde zondag uit de VS. "Maandag voelde hij zich nog gezond, dinsdag had hij wat keelpijn en vanaf woensdag is hij thuisgebleven. De jongen zou dus anderhalve dag besmettelijk zijn geweest, maar een exacte berekening is moeilijk." De basisschool blijft in elk geval toe tot en met 2 juni.

De besmette jongen wordt thuis verzorgd. Vrijdagochtend raakte ook bekend dat een 30-jarige man uit Brussel met Mexicaanse griep is besmet. Hij is opgenomen in het Sint-Pieter ziekenhuis in Brussel.
Minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx maakte vrijdag nog een stand van zaken op: het aantal bevestigde gevallen van A/H1N1 in België ligt momenteel op tien.

Er werden al 159 testen uitgevoerd, waarvan 149 negatief. Momenteel worden nog vier stalen getest. "Dit bewijst dat de beschermingsmaatregelen goed werken en we een verspreiding in ons land op grote schaal hebben kunnen vermijden." Onkelinx benadrukte ook dat het virus niet gevaarlijk is, maar in combinatie met andere ziektes en in geval van mutatie dat wel kan zijn en het dus noodzakelijk is "ons sterk aan het plan te houden".

De burgemeester van Tervuren, Bruno Eulaerts, benadrukte dat de directie en leerkrachten erg goed werk hebben geleverd. De directrice van de school had vooral lof voor de snelle reactie van de ouders van de besmette jongen.

Volgens minister Vandenbroucke is er geen opvang voor kinderen op school om geen extra risico te creëren. Hij wijst er nog op dat scholen en onderwijspersoneel met vragen over de Mexicaanse griep, alle relevante info vinden via www.ond.vlaanderen.be/griep.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!