Zes nieuwe verdachte griepgevallen in België

bewaar artikel
Door: redactie
30/04/09 - 14u51
Viroloog Marc Van Ranst naast minister Onkelinx van Volksgezondheid. UPDATE

In België zijn vandaag zes nieuwe mogelijke besmettingen met de Mexicaanse griep vastgesteld. De testresultaten worden morgen verwacht. De zeven verdachte gevallen van gisteren blijken allemaal negatief te zijn. Dat verklaarde viroloog Marc Van Ranst van het Interministerieel Commissariaat Influenza vandaag.

Bij de zes nieuwe mogelijke gevallen in België zijn vijf personen die onlangs in Mexico verbleven. De zesde persoon kwam uit New York. Totnogtoe was er in België sprake van 26 verdachte gevallen, waarvan de eerste 20 negatief bleken.

Geen reden tot paniek
"We zullen de komende dagen waarschijnlijk melding krijgen van vijf tot zeven gevallen per dag, tot het aantal reizen naar de risicogebieden afneemt. We blijven waakzaam en wachten de evolutie af", aldus Van Ranst.

Volgens de viroloog is de situatie in België niet veranderd en is er dus geen reden tot paniek. De fase vijf die werd afgekondigd door de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) heeft betrekking op de geografische spreiding van het virus en niet op de ernst van de ziekte.

Preventie
Het gebruik van mondmaskers en het preventief innemen van antivirale medicijnen hebben volgens de viroloog geen nut. "Een aantal artsen delen aan al hun patiënten antivirale medicijnen uit. Dit is niet nodig. Ze moeten gebruikt worden voor mensen die echt ziek zijn."

België en Oostenrijk zouden momenteel het meest vergevorderd zijn in de bestrijding en preventie van het griepvirus. Zo staan alle betrokken sectoren en diensten standby. In sommige Europese landen zou pas donderdag een cel zijn opgericht.

Nieuwe naam
Vanaf morgen zullen er op verschillende openbare plaatsen op grote schaal flyers met tips worden uitgedeeld. De tips hebben betrekking op het voorkomen van verdere besmetting.

De Wereld Gezonheids Organisatie heeft in samenspraak met een aantal organisaties besloten het virus een nieuwe naam te geven: Influenza A/H1N1. Van Ranst benadrukt dat dit een wetenschappelijke naam is. In de communicatie zal worden vastgehouden aan de naam "Mexicaanse griep". (belga/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!