Mexicaanse griep laat gewone seizoensgriep geen kans

Terwijl de seizoensgriep in ons land vorig jaar nog zo'n 2.500 doden eiste, is er dit jaar nauwelijks of geen sprake van. "Het H1N1-virus heeft de gewone griep uit de markt geduwd", verklaart Jan Eyckmans van de FOD Volksgezondheid. Griepcommissaris Marc Van Ranst treedt hem bij.

"Vorig jaar registreerden we een piek van de seizoensgriep rond Nieuwjaar, maar nu circuleert het virus nog niet", zegt Eyckmans. Volgens hem eiste de vorige seizoensgriep zowat drieduizend doden. "Dat was opmerkelijk veel, gemiddeld overlijden er 1.500 mensen aan de griep."

Volgens griepcommissaris Marc Van Ranst sterven er tijdens een griepseizoen inderdaad tussen de 500 en 2.500 mensen aan de griep, en zijn er tot nu toe geen doden door de seizoensgriep omdat vorig jaar al heel wat - vaak zwakkere - mensen eraan stierven. "Het H1N1-virus is dus niet de enige verklaring."

Wat nu?
Of de griep nog de kop zal opsteken, kan Van Ranst niet met honderd procent zekerheid bevestigen. "Het is in ieder geval zelden gezien dat de griep in deze omstandigheden nog vanaf nul zou beginnen", aldus de griepcommissaris.

De Mexicaanse griep eiste ondertussen wel al negentien doden in België. "Vooral jongere mensen waren het slachtoffer van het H1N1-virus", zegt Eyckmans. Zowel Eyckmans als Van Ranst waarschuwen dat het aantal hoger zou kunnen liggen dan negentien, omdat er gewoonweg minder doden van de Mexicaanse griep gerapporteerd zouden zijn. (belga/sam)
12/02/10 18u17
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
Metriweb