'Modern Warfare 2' breekt records 'Harry Potter', 'Dark Knight' en 'GTA IV'

'Call of Duty: Modern Warfare 2' leverde op amper vijf dagen tijd bijna 370 miljoen euro op, zegt uitgever Activision Blizzard. CEO Robert Kotick noemt de game een waar cultuurfenomeen, en een mijlpaal in de entertainmentindustrie.

Records
Het spel brak maar liefst zes records:
- Het vijfdagenrecord voor bruto internationale verkoopcijfers van een film, op naam van 'Harry Potter and the Half-Blood Prince' (265 miljoen euro).
- Het vijfdagenrecord voor bruto Amerikaanse verkoopcijfers van een film, op naam van 'The Dark Knight' (137 miljoen euro).
- Het vijfdagenrecord voor bruto internationale verkoopcijfers van een videogame, voorheen op naam van 'Grand Theft Auto IV' (6 miljoen verkochte exemplaren, 350 miljoen euro).
- Het eerstedagrecord voor bruto Amerikaanse verkoopcijfers van een film, op naam van 'The Dark Knight' (45 miljoen euro).
- Het eerstedagrecord voor verkoopcijfers van een boek in Amerikaanse dollars, op naam van 'Harry Potter & The Deathly Hallows' (220 miljoen dollar, ongeveer 148 miljoen euro).
- Het eerstedagrecord voor verkoopcijfers van een videogame, voorheen op naam van 'Grand Theft Auto IV' (3,6 miljoen exemplaren, 208,6 miljoen euro). (sam)
20/11/09 16u23
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Digitaal nieuws: internet, games, multimedia, puzzels en spellen


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb