Sony valt Nintendo Wii aan met toverstaf

Het Japanse elektronicaconcern Sony hoopt met een soort toverstaf steviger de concurrentie aan te kunnen gaan met de spelcomputers van rivaal Nintendo. Het bedrijf heeft eigen technologie ontwikkeld die reageert op de bewegingen van gebruikers van een Playstation 3.

De top van Sony had de technologie de afgelopen maanden al enkele keren getoond op podia, maar journalisten konden er nu voor het eerst mee aan de slag.

Drie onderdelen
De Move, zoals het nieuwe hoogstandje heet, bestaat uit drie onderdelen. Een staaf met een gekleurde bal aan het eind springt er het meest uit. Om de bewegingen van de spelers te kunnen omzetten naar actie in de spelletjes is een speciale camera nodig die op de tv wordt geplaatst.

Sony brengt de technologie voor de kerst op de markt, traditioneel de belangrijkste verkoopperiode in de gamesbranche. Tot april volgend jaar zullen meer dan twintig spelletjes verschijnen die met Move kunnen omgaan, zo belooft het concern. (anp/mvl)
11/03/10 09u54
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Digitaal nieuws: internet, games, multimedia, puzzels en spellen


acap enabled
Mediargus
Metriweb